top of page
anda1718_gut_friendly_bacteria_under_the_microscope_in_light_or_e6da84e4-3f25-45e2-91ad-42

GUTday

2024. gada 30. maijā
Ķīpsalas ielā 6, Rīgā

Mūsu mērķis

Mēs vēlamies, lai Tu zini, kāpēc zarnu mikrobioma veselība ir fundaments fiziskajai un emocionālajai veselībai, kādas likumsakarības valda mikroorganismu pasaulē un kā Tu to vari ietekmēt ar saviem ikdienas paradumiem un izvēlēm. 

Par ko būs GUTday

Zarnu mikrobioms un mentālā veselība

Zarnu mikrobioms ietekmē ne tikai gremošanas sistēmas veselību, bet arī mūsu emocionālo stāvokli. Koriğējot uzturu, ir iespējams uzlabot ne tikai organisma mikrobiomu, bet arī emocionālo pašsajūta, kas ir svarīgi cilvēkiem ar gremošanas sistēmas traucējumiem. Tāpat serotonīna un dopamīna (laimes hormonu) izdalei ir svarīga loma. Uz pierādījumiem balstīti pētījumi atspoguļo zarnu mikrobiomas ietekmi uz serotonīna izdali mūsu zarnas epitelijšūnas, kas labvēlīgi ietekmē mentālo veselību.

Ādas skaistums slēpjas
zarnās

Zinātniskie pētījumi liecina, ka zarnu veselība tieši ietekmē arī ādu. Zarnu-ādas (gut-skin) ass norāda, ka zarnu mikrobioma var ievērojami ietekmēt ādu, proti - novērots, ka zarnu iekšējā slāņa nevienmērīgums var izraisīt sistēmisku iekaisumu, ietekmējot ādas stāvokli, piemēram, aktivizējot ekzēmu vai akni. Tāpat problēmas zarnās, piemēram, palielināta caurlaidība, ļauj iekaisuma radošām vielām tieši iekļūt mūsu asinssistēmā, tādējādi ietekmējot ādu. Arī zarnās dzīvojošās baktērijas pārstrādā pārtiku un tādējādi ražo vielas, kas var būt gan labvēlīgas, gan kaitīgas ādai. Zarnu veselības pārvaldība, izmantojot diētu vai probiotikas, bieži tiek izpētīta, lai uzlabotu vai pārvaldītu dažādus ādas stāvokļus. 

Zarnu mikrobioms - mūsu veselības epicentrs

Mūsu organisma mikrobioms ir ļoti atkarīgs no mūsu dzīvesveida - ko mēs ēdam, cik daudz kustamies, cik daudz guļam un kāds ir mūsu stresa līmenis ikdienā. Ne par velti cilvēka zarnas sauc par ķermeņa otrām smadzenēm, mikrobioms zarnās būtiski ietekmē mūsu emocionālo pasauli, tāpat arī imunitāti un vispārējo labbūtību. Zarnu mikrobioms var ietekmēt arī hormonu līdzsvaru - uz labo vai slikto pusi, tas jau atkarīgs no tā, cik veselīgs tas ir.

Augu izcelsmes produkti tavam mikrobiomam

Lai nodrošinātu veselīgu zarnu mikrobiomu, svarīgi ir iekļaut savā ikdienas uzturā dažādus augu izcelsmes produktus. Šie produkti ir bagāti ar šķiedrvielām, kas baro mūsu labvēlīgās baktērijas, nodrošinot zarnu mikrobioma veselību un samazinot pūšanās un citus nepatīkamus simptomus. Turklāt, fermentētie produkti, kas satur labās baktērijas, papildus veicina zarnu mikrobiotas līdzsvaru. Kombinējot augu izcelsmes produktus ar regulāru fizisko aktivitāti, pietiekamu miegu un emocionālo labklājību, veidojas optimāli apstākļi veselīgam zarnu mikrobiomam un kopējai labklājībai.

IMG_9005.JPG

GASTRONOMISKĀS PAUZES

AR KRISTAPU REIMANI

Kristaps Reimanis ir pavārs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi, kas iegūta strādājot dažādās Eiropas valstīs, tostarp Spānijā un Maltā. Daudzi Kristapu zina kā ex ceptuves "ČAU" līdzdibinātāju, kurš pierādījis, ka arī Latvijā radīti un sezonālie produkti ir kulināro piedzīvojumu vērti. Viņš dalās ar bagātīgajām zināšanām un piedāvā jaunas un nebijušas receptes no ikdienā ierastiem produktiem. Kristaps ir veselīga ēdiena entuziasts, kuram svarīgs ir ne tikai vizuālais noformējums un garšas buķete, bet arī uzturvērtības.

GUTday lektori

Līga_Brūniņa.png

Līga Brūniņa

Dr.oec. Līga Brūniņa ir LABRAINS kosmētikas zīmola radītāja, vides speciāliste, ķīmiķe, un Biznesa augstskolas "Turība" docente.

EvaMoreino.JPG

Eva Moreino

Ārste-rezidente ģimenes medicīnā, kā arī pasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātes Iekšķīgo Slimību katedrā. Konsultē pacientus gan NVD praksē, gan kā ģimenes ārsts Veselības centra 4. Īpaši padziļināti interesējas par preventīvo medicīnu un uzturu.

JelenaPavlova-2.JPG

Jeļena Pavlova

Sertificēta uztura speciāliste, uzturzinātnes maģistre un dzīvesveida modifikācijas un nemedikamentozās atveseļošanās speciāliste ar vairāk nekā 10 gadu darba pieredzi, specializējoties dažādu gremošanas sistēmas traucējumu mazināšanā. 

Lilija_Kenina.jpeg

Lilija Ķēniņa

Dr. Lilija Ķēniņa ir RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārste-rezidente psihoterapeite un sertificēta ģimenes ārste. Pasniedz medicīnisku komunikāciju un ievadu klīniskajā medicīna ārzemju studentu grupām RSU iekšķīgas slimības katedrā.

unnamed.jpg

Anda Penka

Pārtikas inovāciju uzņēmuma "Fermentful" līdzdibinātāja un vadītāja. “Fermentful” Latvijas jaunuzņēmums, kas ražo dabīgo probiotiķu dzērienu jeb fermentētu zaļo griķu dzērienu. 

Baltic Pictures-4.jpg

Guna Bīlande

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas valdes priekšsēdētāja, sertificēta uztura speciāliste.

daina_edited_edited.jpg

Daina Eglīte-Antona

Topošā pārtikas tehnoloģiju doktorante. Zinātniski izstrādā jaunas garšas un produktus, izmantojot fermentācijas tehnoloģiju. Uzņēmuma "Labas Saknes" īpašniece.

Valerija Gulnik.jpg

Valērija Gulnika

Sertificēta uztura speciāliste. Izstrādā individuālas uztura rekomendācijas, lai mazinātu horniskas saslimšanas. Izmanto uzturu kā preventīvās medicīnas līdzekli. 

GUTday programma

9:30 - 9:45 Ierašanās un reģistrācija 

9:45 - 10:55 Konferences atklāšana 

1. daļa 

 

9:55 - 10:15 Zarnu mikrobioma ietekme uz Tavu mentālo veselību - Lilija Ķēniņa

10:15 - 10:35 Zarnu mikrobioms ģimenes ārsta skatījumā​ - Eva Moreino

10:35 - 10:55 Uzturs gremošanas sistēmas veselībai - Jeļena Pavlova

10:55 - 11:10 Mikrobioma profilakses un korekcijas pasākumi - Valērija Gulnika

11:10 - 11:30 Gastronomiskā PAUZE ar Kristapu Reimani gut foods / gut drinks

2. daļa 

 

11:30 - 11:50 Fermentācija un nākotnes ēdiena superspējas - Daina Eglīte -Antona

11:50 - 12:10 Ādas skaistums slēpjas Tavās zarnās - Līga Brūniņa

12:10 -12:30 Augu valsts uzturs un tava veselība - Guna Bīlande

Reģistrējies konferencei un saņem detalizētu pasākuma programmu
*KONFERENCES APMEKLĒTĀJU SKAISTS IR IEROBEŽOTS

Paldies par reģistrēšanos! Gaidīsim!

GUTday konferences draugs un atbalstītājs

zic rtu logo white-04 (2) (2).png
bottom of page